Kategoriler
Transfer Kağıdı Nasıl Kullanılır

Transfer Kağıdı Nasıl Kullanılır

02.06.2018
Transfer kağıdı çok çeşitli farklı kimyasal ürünlerden oluşur. Bir resmi imajı, tasarımı başka bir ürün üzerine aktarana kadar kaldığı yere transfer kağıdı denir. Adından da anlaşılacağı üzerine transfer işleminden sonra kağıt atılır bir daha kullanılamaz.

Transfer kağıtlarının kullanımı konusun da çeşitli ürünler olduğu için en az 20 farklı yol vardır. Transfer kağıdı lazer yazıcılar ve inkjet mürekkepli yazıcılar ve selifrafi baskı sistemlerine göre değişiklik göstermektedir.

Isı yönünden transfer olan kağıtlar derece ve sürelere göre değişiklik göstermektedir. Mesela standart bir ayar olarak 200 derecede 15 ila 60 4 bar basınç saniye arasını referans gösterebiliriz. Bu blogta bütün transfer kağıtlarının nasıl kullanıldığına dair önemli videolar çekilecektir.

Bunun yanında cama ve bardaklara baskı yapmak için sulu çıkartma transfer kağıdı da bulunmaktadır. Bu tip kağıtlar ise soğuk baskı için uygundur ve suda ayrışarak objenin üzerine transfer olur. Birde sadece boyaların transfer işlemi vardır buda süblimasyon transfer kağıtları ile mümkün olur. Aslında çok çeşitli transfer kağıtları vardır mesela varak transfer kağıtlarını da bu kategoriye ekleyebiliriz. Varak baskı altın yaldız güçük transfer kağıdı olarakta isimleri geçmektedir.

 

Bu tip kağıtlar karşı tarafta tutkal ve benzeri yapışkan madde isterler ve aynı ürüne baskı yapmak için 2 adet transfer baskı kağıdı kullanmanız gerekmektedir.