Kategoriler
3d Baskı Makinası Nasıl Kullanılır?

3d Baskı Makinası Nasıl Kullanılır?

12.12.2016
3d Baskı Makinası Nasıl Kullanılır? TÜRKİYE'de yeni bir sektör oluştu telefon aksesuarları ve çok kazançlı bir sektör ki hele akıllı telefonların çok ihtiyaçları oluyor bu konuda.

3d baskı makinası makinayı bizzat kullanmış biri olarak şunu söylemeliyim ki bu makinayı sadece telefon kapaklarına baskı için alın.

TÜRKİYE'de yeni bir sektör oluştu telefon aksesuarları ve çok kazançlı bir sektör ki hele akıllı telefonların çok ihtiyaçları oluyor bu konuda. 

3d baskı makinası makinayı bizzat kullanmış biri olarak şunu söylemeliyim ki bu makinayı sadece telefon kapaklarına baskı için alın. 

Makinanın masraflarını ve diğer istenilen kalıplarından bahsetmek istiyorum. 

Süblimasyon yazıcı mutlaka gerekli a3 veya a4 bunun yanı sıra telefon baskı kalıpları orjinal olmalı ki daha sonra sorun çıkmasın. 

Telefon kapaları ve kalıp çeşitliliği göz önüne alırsak 16 çeşit kalıp var bunların tanesi 60 tl desek 960 tl kalıplar tutuyor makina da 2600 tl yazıcıda 700 TL ile 2800 TL arasında. 16 çeşit kapak alsak 10 ar adetten 160 adet 800 tl de bu Yani 6.000 Tl yi ayarlamanız gerekli bu iş için ama karlı bir iş 1 kapağın satış fiyatı minimum 30 tl maximum 60 tl dir. 100 kapak baskısı yaparsanız yatırdığınız para çıkıyor ve bunu internetten yapanlar çok az elinizi çabuk tutun derim ben size kullanım klavuzunu paylaşıyorum. 


3d süblimasyon baskı makinası kullanma talimatı. Aşağıdaki resimden makinanın yanında kutusunda çıkan ürünleri görmekteyiz. 

üst tarafta da 3d baskı makinası nın baskı yaptığı ürünleri görmekteyiz. 3d baskı makinamız her türlü ürüne baskı yapar demek biraz yalnış olur. 

Tekstil ürünlerini ayırmak gerekli onun için tişört baskı makinası almamız gerekiyor. 

Gelelim makinanın nasıl çalıştığına. 

Makinamızı masanın üzerine koyduktan sonra arkadaki silikon hortumunun önüne bişey gelmeyecek gibi aşağıya sarkıtınız. Vakkum esnasında havayı dıraşarıya vermesi gerekli. 

Makinamızı sağ tarafta bulunan kırmızı düğmeye basarak 1 numaralı açık konuma getiriniz. 

Makinamıza elektrik geldiğine göre ön tarafta bulunan dokunmatik panelden sol taraftaki POWER düğmesine basıl makinamızı tam açık konuma getirelim. 

Sırasıyla bastan POWER ın altındaki TIME SETTİNG gelelim zamanımızı ayarlıyalım 8 dakikaya 

TEMPERATURE ye gelerek ısıyı 200 dereceye getirelim. 

EKRANIN ALTINDAKİ + VE- DÜĞMELERLE SAYILARI DEĞİŞTİREBİLİRİZ. BASKILI TUTARSAK ARTI VE EKSİYE DAHA HIZLI DEĞİŞTİRMİŞ OLURUZ. 

EKRANIN SAĞ TARAFINDA HEATING VAR BURAYA 1 KERE BASKTIĞIMIZDA KÜÇÜK KIRMIZI BİR NOKTA YANIP SÖNMEYE BAŞLIYACAKTIR. 2. KEZ BASTIĞIMIZDA İSE 2. KÜÇÜK KIRMIZI NOKTA YANIP SÖNMEYE BAŞLIYACAKTIR. 

BU DEMEK OLUYORKİ MAKİNAMIZIN HEM ÜSTÜ HEMDE ALTI ISINMAYA BAŞLAMIŞ DEMEKTİR. 

EKRANDA ISI DERECESİ 200 DERECEYE GELENE KADAR BEKLEYİNİZ. 

SONRA SAĞ TARAFTA VACUUM KISMINI BASIN VACUUM A BASMADAN ÖNCE VAKKUM SİLİKONUNUN KAPATIP KİTLEYİN AMA ÜST KAPAĞI KAPATMAYINKİ VAKKUM YAPIP YAPMADIĞINI GÖRELİM. 

Sonra TIMING kısmına gelip basalım ve zamanın geri saydığını görelim. 

Şimdi ilk baskımza geçelim baskı yapacağımız ürünü hazırlayıp makinamızı ısıtıp akkaumlayarak zamanımızı çalıştıralım. 

NOT: YAZIMIZ SIKICI OLMASIN DİYE BÜTÜN BASKILARDAN BAHSETMEDİK SADECE MAKİNANIN NASIL ÇAIŞTIĞINI VE VAKKUM YAPTIĞINI ÖĞRETMEK İSTEDİK BİZİ ARAYARAKTA BASKI YAPMAMIZ MÜMKÜN.